Funcars
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Funcars

All cars funs, and all fun cars
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  Forum niemoderowane - jeśli tu wchodzisz to nie narzekaj  

 

 Pontiac Trans Sport

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Boni
Admin
Boni


Liczba postów : 76
Skąd : Grodzisk Maz
Funcar : Merkur Scorpio 2.9 '89
Registration date : 23/09/2008

Pontiac Trans Sport Empty
PisanieTemat: Pontiac Trans Sport   Pontiac Trans Sport Icon_minitimeWto Wrz 23, 2008 5:51 pm

Ponarzekam sobie w kąciku Wink na Trans Sporta 3.8 '94 bo jest to jedno z moich większych rozczarowań samochodowych.

Zalety:
Pojemny (coś koło 3m3 pojemności). Ostatni rocznik z budą w pierwszej wersji, z dłuuuugim ryjem - bardzo misię. Fotele w wersji kapitańskiej (mnóstwo zagłówków i podłokietników). Plastikowa cała góra - ruda nie straszy w 14-latku. Silnik 3.8 coś koło 170KM daje radę, OHV niezjeżdżalny. Dość dobre wykończenie i wykonanie, przynajmniej tego egzemplarza Pontiaca. Poduszka kierowcy.

Wady:
FWD czyli napęd na przód, wrażenia z jazdy kiepskie. Fotele w wersji kapitańskiej Wink czyli 6 zamiast 7. Silnior 3.8 plus niemała skrzynka automatyczna w poprzek = absolutnie wredne serwisowanie i nawet drobne naprawy to mordęga. Silnik SEFI przekombinowany jakby go jakieś porsche czy inne bugatti zrobiło, a miałem nadzieję na zwykłego buick'a rodem bodaj z 1962 Wink Zawieszenie i transmisja cieniutkie. No i poduszka kierowcy, która straszy mnie żółtymi kablami tu i ówdzie Very Happy

Konkretne rozczary:

Mądrzy ludzie ostrzegali, że zagazować łatwo się nie da, no i się nie daje Wink zainwestowałem w blosa i wielki parownik OMVL, ale i to nie bardzo daje radę, blos nieco za mały, a ustawienie dolotu jest dość krytyczne (albo jeździ dobrze na LPG albo na benzynie). Jakby przerobić mocno dolot (co najmniej przenieść przepływomierz) to może byłoby lepiej, ale to przyszłość i na razie nie bałdzo mi się to wszystko podoba.

Sterowanie (PCM SEFI i wsystko w jednym) silnika/transmisji pogięte znacznie bardziej niż to, do czego jestem przyzwyczajony, czyli Forda.

W tym konkretnie egzemplarzu - z bliżej nieznanych przyczyn na jałowych obrotach napierdala napinacz paska wielorowkowego (wymieniony na dobrą używkę i nowy pasek, i praktycznie bez zmian, może to wina sterowania silnika po prostu, diabli wiedzą...).
Powrót do góry Go down
pepi




Liczba postów : 2
Skąd : krzczonów
Funcar : cosworth
Registration date : 25/09/2008

Pontiac Trans Sport Empty
PisanieTemat: Re: Pontiac Trans Sport   Pontiac Trans Sport Icon_minitimeSob Wrz 27, 2008 9:52 pm

napierdala napinacz paska wielorowkowego - kolega ma [podobnie moze to standart Very Happy
Powrót do góry Go down
Boni
Admin
Boni


Liczba postów : 76
Skąd : Grodzisk Maz
Funcar : Merkur Scorpio 2.9 '89
Registration date : 23/09/2008

Pontiac Trans Sport Empty
PisanieTemat: Re: Pontiac Trans Sport   Pontiac Trans Sport Icon_minitimeNie Wrz 28, 2008 11:49 am

No to kuźwa pięknie, dzięki wielkie za takie standardy Razz Wink
Powrót do góry Go down
jac-ac




Liczba postów : 1
Skąd : kuklówka
Funcar : pontiac 3.8
Registration date : 27/06/2009

Pontiac Trans Sport Empty
PisanieTemat: Re: Pontiac Trans Sport   Pontiac Trans Sport Icon_minitimeSob Cze 27, 2009 8:46 am

WITAM!!!Panowie niełatwo się u was zarejestrować. Ale do rzeczy a konkretnie do Boniego mieszkam w okolicy i potrzebuje pomocy w sprawie PTSa 3.8 mam z nim truszkę kłopotu jeśli nie sprawiło by to wielkiego problemu to prosiłbym o kontakt. Widzę że wyznajesz się na elektronice tego woza a też chciałem go zagazować choć nie na śmierć.kontakt do mnie 661272530 i mail jactomdomanski@wp.pl pozdrawiam !!!!
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Pontiac Trans Sport Empty
PisanieTemat: Re: Pontiac Trans Sport   Pontiac Trans Sport Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Pontiac Trans Sport
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» ex sport I

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Funcars :: Inne modele :: Hyde Park-
Skocz do: